CZ                     EN

Historie

1993 Vstup britské personálně poradenské společnosti Nicholson International na český trh. Tehdejší majitel a zakladatel společnosti David Nicholson následoval své nadnárodní klienty na středoevropské trhy, pomohl jim personálně vybavit nově vznikající pobočky a nastavit lokální personální systémy.
1995 Country Managerem se stává Matthew Hill, jedna z nejvýznamějších postav českého headhuntingu druhé poloviny 90 let, dochází k výraznějšímu rozvoji společnosti a navázaní partnerství se společnostmi jako GE Capital, Abbott, SC Johnson, Motorola, Walt Disney, Rockwell atd.
1997 Do Nicholson International nastupuje současný ředitel společnosti Marek Novotný, v následujících sedmi letech dochází k vytvoření základu současného konzultantského týmu
1999-2000 Skupina Nicholson International dosahuje svého vrcholu, se 40 pobočkami ve 28 zemích světa patří ke globálním leaderům v oblasti headhuntigu. V České republice intenzivní spolupráce s agenturou CzechInvest a probíhá postupná realizace několika rozsáhlých start-up projektů pro zahraniční investory – Kimberly Clark (Jaroměř), Aisin Automotive (Písek) apod.
2001-2002 Globální hospodářský pokles vyvolaný událostmi kolem 11. září 2001 byl iniciátorem změn, které vyvrcholily odchodem zakladatele Davida Nicholsona a rozdělením celé mezinárodní skupiny mezi několik nových vlastníků (globálních konkurenčních skupin i lokální management).
2003-2005 Realizace dalších významných start-up projektů ve výrobním sektoru, vyhledání kompletního top managementu a specialistů pro nové výrobní závody společností Eaton Automotive (Chomutov), Knauf Insulation (Krupka u Teplic), Aisin Europe Manufacturing Czech (Písek) atd.
2004-2007 Posílení týmu Advanced Technologies a schopnosti pracovat na přímém vyhledání vysoce odborných pozic v oblasti výzkumu, vývoje a informačních technologií - Honeywell (Global Desin Centre, Brno), Tyco (vývojové centrum divize Fire & Security) nebo spolupráce při personálním vybavení EMEA Business centa společnosti Dell v Bratislavě
2004-2008 Navázání partnerství s nejvýznamějšími současnými klienty – HVB (UniCredit Group), Honeywell, Atel, Dell, Tyco, ZVVZ, ModusLink, ČSOB, PPF atd. Více než 85% mandátů realizujeme právě pro dlouhodobé partnery.